• Mikołajki

• Mikołajki to święto, które jest szczególnie wyczekiwane przez wszystkie dzieci. Uczniowie czekają na nie przez cały rok. Tradycyjnie 6-go grudnia do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi zacny gość - Święty Mikołaj. Uczniowie naszej szkoły przygotowali na jego powitanie odświętny wystrój w całej naszej szkole. Ozdobili świąteczne drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami, udekorowali drzwi do sal lekcyjnych. Uczniowie klas 4-8 przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek prezentacje multimedialne na temat Mikołajek. Spotkanie ze Świętym Mikołajem sprawiło nam wszystkim wiele radości i dostarczyło sporo wrażeń. Podczas świątecznego spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Postać Świętego Mikołaja oraz rozdanie nagród wszystkim jego uczestnikom. Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz samorządowi uczniowskiemu za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Anna Syrocka

• Dzień Pluszowego Misia

• Jak co roku 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły pluszaki. Na korytarzu pojawiła się gazetka, dzięki której można było przypomnieć sobie “historię powstania pluszowej zabawki” oraz umieścić tam samodzielnie wykonane portrety bohaterów dnia. Na zajęciach młodsi uczniowie wykonali kilka zadań graficznych, puzzli i rysowanek z wizerunkiem misiów. Uczniowie klas I-III, podczas spotkania zorganizowanego w bibliotece, mieli okazję wysłuchać opowiadania z książki pt.” Niedźwiedź i przestrzeń”. Później wykonaliśmy podobizny niedźwiadków z materiałów papierniczych, które następnie ozdobiły parapety szkolnego korytarza. Pluszowe niedźwiadki były miłymi gośćmi w naszej szkole. Wyjazd do Baja Pomorskiego Dnia 16 listopada 2022 byliśmy w teatrze na spektaklu “Kapelusz Pani Wrony” w reżyserii Punch Mama. Już na początku przedstawienia dowiedzieliśmy się, że kapelusz Pani Wrony zaginął. Zadaniem Barnaby Niedźwiedzia, leśnego detektywa było odnalezienie zguby. Akcja rozgrywała się na całej sali. Zdarzenia angażowały emocje i uwagę dzieci. Humorystyczne sceny wprowadzały widzów w radość. Dzieci pełne wrażeń i pozytywnych emocji wróciły bezpiecznie do szkoły.

Ewa Gołembka