• Ślubujemy....

• W ostatnim dniu maja br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy I. W naszej szkole panowała świąteczna atmosfera, bo to właśnie dziś nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Doskonale wykonały zadania przygotowane przez Panią wychowawczynię. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali, być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia i wręczył pamiątkowe dyplomy.

Potem była mnóstwo życzeń i prezentów m.in. od Pani Agaty Lewanowskiej sołtysa wsi Wybcz, rodziców, Rady Rodziców, od starszych kolegów z klasy IV-VIII, II i III oraz od dzieci z oddziału zerowego.

Uczniowie klas IV-VIII przy pomocy SU nie zapomnieli także o "chrzcie pierwszaków",który przyniósł wiele radości i uśmiechu.

Rodzice, którzy przybyli w licznym gronie zorganizowali "słodkie" przyjęcie dla swoich pociech .

• Dzień mamy

• 27 maja dzieci z zerówki gościły w szkole swoje kochane mamy

Powiedziały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz wręczyły mamom swoje fotografie i własnoręcznie przygotowane upominki. Były również konkursy i słodkości.

To było bardzo udane święto.

• Wycieczka do Ciechocinka oddziału przedszkolnego i klas I-III

• Dnia 12 maja 2022 roku uczniowie klas 0-III wyjechali na wycieczkę edukacyjną do malowniczego Ciechocinka. Pierwszym punktem tej wyprawy był pouczający spacer po miasteczku w towarzystwie Pani przewodnika. Zobaczyliśmy słynną fontannę "Grzybek", muszlę koncertową, Park Zdrojowy oraz znaną  w całej Polsce fontannę ,, Jaś i Małgosia". Nie mogło oczywiście obyć się bez zdrowotnego spaceru przy tężniach solankowych. Po zakupieniu pamiątek pojechaliśmy na pobliskie ,,Rancho pod Olszyną'', gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Było to : pieczenie kiełbasek przy ognisku, przejażdżka po lesie tramwajem konnym, indywidualna jazda na koniu , strzelanie z wiatrówki pod czujnym okiem instruktora i spotkanie ze zwierzętami mieszkającymi na ranczu. Ostatnim punktem wycieczki było skorzystanie z placu zabaw i zjedzenie pysznych lodów. Późnym popołudniem zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Wybcza.

Więcej zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym.

• Dzień Patrona – ks. Stanisława Kujota

• 6 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – ks. Stanisława Kujota.

Uczniowie na pierwszej lekcji wiedzę o Patronie przypomnieli sobie dzięki przygotowanej wcześniej prezentacji multimedialnej, z którą zapoznali się wraz z wychowawcami. Następnie cała szkoła udała się na uroczystą Mszę Świętą, w której uczestniczył Poczet Sztandarowy. Uczniowie włączyli się również w oprawę liturgii. Następnie udaliśmy się na cmentarz, by na płycie nagrobnej Naszego Patrona złożyć kwiaty i zapalić znicza.

Coroczne świętowanie Obchodów Dnia Patrona planowane jest w myśl ks. Stanisława Kujota, który podkreślał istotę dbania o wartości takie jak patriotyzm i poznawanie swojej małej ojczyzny. Drugą część obchodów przenieśliśmy więc do Górska gdzie całą szkołą zwiedziliśmy „Muzeum Multimedialne ks. Jerzego Popiełuszki” i „Muzeum Regionalne”.

• Pokazy fizyczno-chemiczne

• W celu zwiększenia zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi, a w szczegolnosci fizyką, matematyką i chemią w dniu 4 maja odbyły się we wszystkich klasach pokazy fizyczno-chemiczne. Tematyką pokazów było powietrze i prąd elektryczny. Oczywiście w każdej klasie był inny poziom trudności wykonywanych pokazów i doświadczeń. Uczniowie bardzo chętnie wcielali się w role eksperymentatorów. Dosłownie "dotykali" nauki, sami eksperymentując czy asystując podczas doświadczenia. Wszysko odbywało się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pokazy i doświadczenia były przyczynkiem do wyjaśniania mechanizmów zjawisk zachodzących w przyrodzie. Myślę, że cel przedsięwziecia zostal osiągnięty!

• „Mieszkam w ciekawym miejscu”

• 25 uczniów szkół podstawowych działających na terenie powiatu toruńskiego odebrało nagrody i wyróżnienia za udział w 13. edycji powiatowego konkursu plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”- lubię pomagać innym" w tym uczeń Naszej szkoły.

Stanisław Pernak z klasy I został laureatem konkursu w kategorii klas 0-III.

Gratulujemy !