• Pierwsza laureatka stypendium Św. Jana Pawła II z naszej szkoły!

• Podczas XXVIII sesji rady gminy w Łubiance w dniu 28 czerwca 2021 roku uczennica naszej szkoły Emilia Sergiel w obecności mamy Pani Iwony Sergiel i Pani Dyrektor Bogumiły Osak otrzymała z rąk Wójta Gminy Łubianka Pana Jerzego Zająkały stypendium Św. Jana Pawła II. Emilka jest uczennicą VI klasy naszej szkoły i na koniec roku szkolnego 2020/2021 uzyskała imponującą średnią ocen 5,92 oraz wzorowe zachowanie. W bieżącym roku szkolnym została również laureatką XV Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego, w kategorii literackiej „Toruń – moja mała Ojczyzna”.

Gratulujemy rodzicom a Emilce życzymy dalszych sukcesów!.

• Rozpoczęły się wakacje !

• W pięknych okolicznościach przyrody w parku przy naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość miała bardzo podniosły przebieg. Przybyli goście: ksiądz kanonik Piotr Kociniewski, radni Rady gminy Łubianka z obwodu szkoły: pan Paweł Rzepka i pan Piotr Refliński, sołtys sołectwa Wybcz pani Agata Lewandowska, Prezes Zarządu Rejonu Toruńskiego ZNP Pani Elżbieta Pietras oraz liczne grono rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie odbyło się przekazanie pocztu sztandarowego oraz ślubowanie absolwentów. Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie świadectw tegorocznym absolwentom. Troje absolwentów oraz ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wyróżnienia te otrzymali: Maja Sokół i Państwo Edyta i Mariusz Sokół, Zuzanna Lula i Państwo Magdalena i Wojciech Lula oraz Paweł Wiciński i Państwo Katarzyna i Jarosław Wicińscy. Następnie odbył się występ uczniów klasy VIII a po nich klasy VII, która absolwentom wręczyła upominki. W dalszej części swoje świadectwa i nagrody otrzymali uczniowie pozostałych klas, w tym Emilka Sergiel. która została wytypowana z naszej szkoły do stypedium im. Św. Jana Pawła II . Pani Dyrektor podziękowała również za współpracę Paniom : Annie Piotrowskiej , Elżbiecie Piątkowskiej i Monice Przybyszewskiej które kończą prace w naszej szkole z dniem 31 sierpnia.  Uroczystość zakończyło pożegnanie Pani Dyrektor Bogumiły Osak, która po 25 latach sprawowania swojej funkcji postanowiła z dniem 31 sierpnia odejść na emeryturę. W swoim przemówieniu „podziękowała za możliwość wieloletniej współpracy, życzliwe wsparcie i inspirację do podejmowania nowych wyzwań a także za współudział w realizowanych przedsięwzięciach i projektach”. Na koniec wszystkim życzyła zdrowia i pomyślności a uczniom bezpiecznych i udanych wakacji. Uroczystość przygotowały Panie Anna Piotrowska i Maria Raciniewska.

Cała fotorelacja z Uroczystości została zamieszczona w zakładce album fotograficzy . Zapraszamy do oglądania

• Góra Grosza

• 78 kilogramów pomocy w 9 kartonach! TAK! Tyle udało się zebrać całej społeczności Szkoły Podstawowej w Wybczu w ramach akcji charytatywnej Góra Grosza. Zadeklarowana przez nas kwota to 971,35 zł.

Celem na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Koordynatorem akcji w naszej szkole była p. Alicja Cwalińska. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji i dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Zachęcamy do zbierania groszy już na przyszłoroczną edycje akcji.

Alicja Cwalińska

• Będziemy kodować !

• Dnia 10 czerwca ukazała się lista szkół które zakwalifikowały się do programu #SuperKoderzy. Komisje konkursowe miały nie lada zadanie – otrzymała ponad 1100 zgłoszeń a wyłonili tylko 280 zwycięzców i w tym naszą szkołę ! Pani Agnieszka Stranc -Cieśla wraz z uczniami stworzyła 30 sekundowy film, który przekonał Organizatora - Fundację Orange do zakwalifikowania  Naszej Szkoły do udziału w Programie. Film odpowiadał na pytanie „Dlaczego chcę zostać #SuperKoderem?” . Szkoła biorąca udział w Programie otrzyma dotację w wysokości 2500 zł przeznaczoną na realizację wskazanej w formularzu zgłoszeniowym ścieżkę edukacyjną. Nasza szkoła wybrała ścieżkę edukacyjną ,,Poszukiwacze Skarbów” czyli programowanie na lekcjach historii.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca tak bardzo wyczekiwany Dzień Dziecka, przez naszych uczniów obchodziliśmy bez zajęć dydaktycznych. Jak co roku był on połączony z Dniem Sportu oraz Dniem Zdrowego Odżywiania. Z tej okazji każda z klas miała do wykonania 9 zadań, które łączyły ze sobą zabawę, wiedzę, zręczność i kreatywność. Jednym z zadań było zapoznanie się z gazetką na temat zdrowego stylu życia. Odbyła się zabawa terenowa, a kolejnym zadaniem było stworzenie hasła promujące sport z dostępnych w lesie materiałów.uczniowie spędzali czas przy zabawach podwórkowych. Mogli wykazać się kreatywnością podczas rysowania kredą na placu. Wyzwanie samodzielnego zaprojektowania i wykonania toru przeszkód z różnych sprzętów sportowych sprawiło dzieciom wiele radości. W klasach uczniowie rozwiązywali quizy na temat różnych dyscyplin sportowych oraz wykonywali wieże z makaronu i modele rodzin o niezwykłych nazwiskach, z rękawiczek jednorazowych. W międzyczasie dzieci i nauczyciele, wychowawcy uczestniczyli w zdrowym śniadaniu na trawie, które dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców wzbogacone zostało o zdrowe owocowe przekąski. Dzieci otrzymały również soczki owocowe i batoniki od Pani Agaty Lewandowskiej Sołtys Wybcza, oraz Pana Piotra Reflińskiego Radnego Gminy Łubianka. Całość uroczystego dnia zwieńczyło rozdanie dzieciom lodów, paczek z upominkami oraz rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego liczenia kroków. Nagrody w postaci wieszaków na medale, za zajęcie pierwszych miejsc otrzymali Julia Tutak z klasy II i Justyna Pszczółka z klas VII.Serdecznie gratuluje zwycięzcom konkursu.Życzymy radosnego Dnia Dziecka!

Zapraszamy do obejrzenia fotorealacji znajdującej sie w albumie fotograficznym .

Maria Raciniewska i Joanna Stanisławiak