• Jest też czas na relaks i zabawę...

• W dniu 25 marca uczniowie Naszej szkoły oraz rodzice w godzinach popołudniowych uczestniczyli w wyjeździe na basen do Chełmży zorganizowanym przez Pan Dyrektora Krzysztofa Kępskiego. Wyjazd  został zorganizowany w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze czy telefonie. Wyjazd na basen był świetną zabawą i integracją. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim dzieciom, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Kolejny wyjazd już w najbliższy piątek !

• #superkoderzy - Poszukiwacze Skarbów

• Już w pierwszym semestrze klasa IV na lekcjach historii uczyła się w inny sposób. W ramach projektu #superkoderzy , pracowała z programem Poszukiwacze skarbów. Na początku uczniowie wprowadzeni zostali w program Scratch. Poznaliśmy postać Chronoska, duszka który już podczas poznawania ram czasowych zabrał nas w podróż w czasie. Dzięki niemu łatwiej było nam zrozumieć min. pracę z osią czasu.

Chronologia, zwykle przysparzająca problemów, dzięki pracy z projektem dawała nam wiele radości

Duże ożywienie podczas zajęć nastąpiło gdy otrzymaliśmy od Fundacji Orange prezenty- koszulki i akcesoria. Widać radość uczniów na zdjęciach.

Następnie poznawaliśmy dzieje początków Polski i pierwszych władców z dynastii Piastów współpracując z Chronoskiem. Nowe umiejętności i wiadomości zdobywaliśmy z uśmiechem.

Kinga Stanisławska

• Witaj WIOSNO !

• Dzisiaj 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Pani Wiosna", za który wręczono nagrody i dyplomy. Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczniowie otrzymali również wafelka i lizaka.Następnie wszystkie klasy udały się ze swoimi marzannami nad staw, gdzie zostały spalone. Klasy 4-8 wróciły do szkoły, gdzie czekały na nich wiosenne zadania multimedialne. Natomiast klasy 0-3 poszukiwały Wiosny na terenie wokół szkoły. Do poszukiwań Pani Wiosny przez majmłodszych bardzo aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski przygotowując rymowane zgadki. A w samą Wiosenną Damę wcieliła się uczennica klasy VIII Weronika Lewandowska która czekała na dzieci z koszem pełnym cukierków.