• Dzień Przedszkolaka

• 20 września obchodziliśmy w zerówce Dzień Przedszkolaka. Były tańce, słodkości, zabawa z balonami i wspólna praca plastyczne. Na koniec udaliśmy się do remizy strażackiej  w Wybczu, gdzie czekał na nas strażaki jednocześnie tata Nikodema, Pan Michał Rusin . Dzieci dowiedziały się, jakich sprzętów używają strażacy, obejrzały i przejechały się wozem strażackim, a na koniec każdy mógł polewać wodą z węża strażackiego. To było bardzo udane święto !

Po więcej zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego.

Anna Reflińska

• Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

• Dzisiaj odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022, która tym razem miała miejsce w sali wiejskiej w Wybczu. Jak co roku uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem całego hymnu. Dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Kępski, przywitał uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, tym samym oficjalnie otwierając rok szkolny 2021/2022. Pan dyrektor przypomniał także wszystkim, iż 1 września to nie tylko data rozpoczynająca rok szkolny, ale jest to również rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamięć o wszystkich, którzy poświęcili swe życie dla ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy. Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej zapalił symbolicznie znicz w miejscu pamięci narodowej na Barbarce.Swoją obecnością na rozpoczęciu roku szkolnego zaszczycili nas zaproszeni goście: Pan Jerzy Zająkała, Pan Wojciech Konstanty, Pan Zbigniew Cywiński, Pan  Piotr Refliński, Pani Agata Lewandowska i Pan Tadeusz Sadowski. Podczas swojego przemówienia Wójt gminy Łubianka, Pan Jerzy Zająkała, przywitał nowego dyrektora szkoły - Pana Krzysztofa Kępskiego oraz podziękował za wieloletnią współpracę z poprzednią dyrektor - Panią Bogumiłą Osak. Wójt rozbudził także ciekawość uczniów i rodziców nowym wyglądem szkoły, której niestety w dniu dzisiejszym nie było możliwości zobaczyć. Przypomnijmy, że prace remontowe w naszej placówce trwały od końca czerwca 2021, a uczniowie już od jutra będą mogli zdobywać wiedzę w pięknie odnowionym budynku szkolnym.