• Dzień Mamy !

• Dzieci z oddziału przedszkolnego pod okiem Pani Anny Reflińskiej i Pani Anny Syrockiej  przygotwały krótki filmik oraz prezentację z okazji Dnia Mamy.
            Serdecznie zapraszamy do oglądania !

• #DzieńŚwiadomegoKorzystaniazInternetu

• W dniu 11 maja 2021 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Dzięki wspólnym siłom nauczycieli dzieci w szkole i zdalnie świętowały niniejszy dzień. W klasach 0- III Pani Pedagog Joanna Stanisławiak  poprowadziła krótkie lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie wspólnie z wychowawcami stworzyli klasowe kodeksy bezpiecznego korzystania z Internetu. Również starsi uczniowie mogli wykazać swoja wiedza i dowiedzieć czegoś więcej podczas lekcji informatyki z Panią Agnieszką Stranc-Cieślą. W tym dniu nastąpiło także rozstrzygnięcie  następujących konkursów: konkurs na pracę plastyczną "BEZPICZNY ŚWIAT INTERNETU. JA, KOMPUTER i INTERNET" dla klas 0-III oraz na prezentację multimedialną "Świadome Korzystanie z Internetu. Korzyści i Zagrożenia".

Pierwsze miejsca zajęli:

Stanisław Pernak - oddział 0,

Wojciech Sierocki-1 klasa,

Hubert Cisoń -2 klasa,

Julia Kryczka-3 miejsce,

Agata Paluszewska -5 klasa

Zuzanna Świerkowska -7 klasa

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 💪😁

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami wykonanymi przez laureatów konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia która znajduje sie w albumie fotograficznym.

Maria Raciniewska, Joanna Stanisławiak

• Przygoda z Barbarką

• W dniu 10.05.2021 klasy I-III wyjechały w ramach integracji na zajęcia edukacyjne do szkoły Leśnej na Barbarce. Głównym tematem zajęć były obserwacje ornitologiczne oraz poszukiwanie pierwszych oznak wiosny w lesie. Zajęcia odbywały się w terenie. Rozpoczęliśmy je do podchodów w czasie których poznawaliśmy gatunki ptaków, które występują w okolicach Barbarki . Poznaliśmy cechy charakterystyczne dla danego gatunku tj. kolor piór, kształt dzioba, sposób budowy gniazda. Następnie wyposażeni w lornetki ruszyliśmy do lasu w celu obserwacji jego skrzydlatych mieszkańców. Udało nam się zobaczyć i usłyszeć śpiew : kosa, zięby , drozda, stukot dzięcioła. Obserwowaliśmy również kaczki krzyżówki , które są stałymi mieszkańcami stawów na Barbarce. W czasie wędrówki po lesie znaleźliśmy pierwsze oznaki wiosny. Można było dostrzec kolorowe motyle i wygrzewające się na słońcu jaszczurki. Na drzewach i krzewach pojawiły się pierwsze pąki i młode liście. Zobaczyliśmy wiosenne kwiaty takie jak : bluszczyk kurdybanek, czosnek niedźwiedzi i barwinek. Po zakończeniu podchodów odbył się krótki test w czasie którego dzieci sprawdziły swoją wiedzę o lesie. Wszyscy zasłużyli na piątki i szóstki. Pogoda sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu, dlatego chętnie skorzystaliśmy ze sklepiku gdzie, można było zakupić wodę i napoje oraz pobliskiego placu zabaw. Pobyt na Barbarce zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Radośni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany i planujemy tu ponownie w tym roku szkolnym przyjechać.

Bożena Wołkowska

• Obchody Dnia Patrona

• Dnia 7 Maja obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Patrona – ks. Stanisława Kujota. Dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się uroczysty apel. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, Pani Maria Raciniewska przedstawiła nam sylwetkę Patrona. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która uświadomiła uczniom znaczenie sztandaru oraz opowiedziała historię wyboru Patrona szkoły i nadania imienia, które miało miejsce w 2007 roku. Po części oficjalnej dzieci miały możliwość obejrzenia kronik szkoły oraz wystawy zdjęć przedstawiających budynek szkoły w różnych latach. Później w swoich klasach wykonały plakaty oraz portrety księdza Stanisława Kujota. Po uroczystości Dominika Kardas jako przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Marią Raciniewską pojechały na grób Patrona gdzie złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym i zostało przygotowane przez Panią Marię Raciniewską i Panią Magdalenę Kościelną.