• #unicefpoland #WorldChildrensDay

• Z okazji 33 rocznicy (20.11.1989) uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu w zespołach klasowych wychowawcy przeprowadzili zajęcia tematyczne oparte o scenariusze zaproponowane przez organizację UNICEF. Na szkolnym korytarzu pojawiły się niebieskie dekoracje w postaci niebieskich serc i balonów, a także dwie gazetki tematyczne zawierające Konwencję o Prawach Dziecka, łącznie z ulotkami. Uczniowie wszystkich klas mieli także okazję zmierzyć się z quizem dotyczącym praw dziecka i zdobyć słodką nagrodę. Ten szczególny niebieski kolor towarzyszył nam przez cały dzień w postaci ubioru lub samodzielnie wykonanych niebieskich kotylionów.

#unicefpoland #WorldChildrensDay

Joanna Stanisławiak

• Konkurs ortograficzny

• Wielki sukces naszej uczennicy! Emilia Sergiel z klasy VIII zdobyła pierwsze miejsce w gminnym etapie konkursu ortograficznego O PIÓRO STAROSTY TORUŃSKIEGO. Emilkę dzielnie wspierał kolega z klasy - Maciej Breitenbach. Obojgu serdecznie gratulujemy, a za Emiklę będziemy trzymać kciuki już 30 listopada podczas etapu powiatowego.

Anna Tyburska

• ​​​​​​​ Festiwalowe wieści...

• W dniu 9 listopada 2022 roku odbył się XVII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej,, Tobie Polsko", w którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej w składzie : Stanisław Pernak, Wiktoria Błażejczyk, Maja Paluszkiewicz i Miłosz Barnat. Uczniowie wystąpili w kategorii 7-9 lat i zaśpiewali utwór,, Biały Orzeł ". Występ zyskał uznanie jurorów i uczniowie zajęli drugie miejsce. Ponadto Staś Pernak otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubiance. Uczniów do festiwalu przygotowała Ewa Tutak

Ewa Tutak

• ,, Tak Cię widzę, tak Cię piszę Polsko"

• W dniu 9 listopada 2022 roku w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim odbyło się wręczenie nagród XVII Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Plastycznego,, Tak Cię widzę, tak Cię piszę Polsko". W konkursie literackim w kategorii klas VII - VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy siódmej Agata Paluszewska. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Anna Tyburska. W konkursie Plastycznym I miejsce w kategorii 7-9 lat uzyskał Stanisław Pernak uczeń klasy drugiej, którego do konkursu przygotowała Pani Ewa Tutak. W kategorii klas VII - VIII drugie miejsce zajęła Antonina Prowadzisz, którą do konkursu przygotowała Pani Teresa Głębocka. Wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Ewa Tutak

• 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystą Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości uświetniły poetyckie występy uczniów klas 4-8 oraz wokalne w wykonaniu uczniów z klas 1-3.

Multimedialna prezentacja przypomniała o wartościach które tak mocno akcentujemy tego dnia – wolności, niepodległości i dumy narodowej.

Kamil Bielicki

• " Na żołnierską nutę "

• Dnia 9 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Kujota w Wybczu odbyła się pierwsza część uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" i wysłuchaniu przemówienia Dyrektora Szkoły rozpoczęliśmy muzyczne świętowanie. Wysłuchaliśmy utwory: "Ojczyzno ma" i "Wiązankę Pieśni Żołnierskich" wykonane na tenorze i trąbce przez uczennicę z kl. VIII i ucznia kl. V.

Następnie uczniowie klas IV, V i VII zaśpiewali następujące pieśni: " Wojenko, wojenko", " Białe róże", "Przybyli ułani pod okienko", "Ułani, ułani", " Pierwsza Kadrowa", " Maszerują strzelcy" oraz " Pierwsza Brygada".

To był piękny dzień, w którym pieśnią patriotyczną uczciliśmy pamięć bohaterów, którzy dla nas walczyli o wolność.

Teresa Głębocka

• Jan Paweł II

• 28 października w naszej szkole był uroczystym dniem. Wysłuchaliśmy wspomnień o życiu Świętego Jana Pawła II, które przedstawili wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Apelu z okazji XXII Dnia Papieskiego,, Blask Prawdy". Tego dnia odbył się także słodki kiermasz, a zebrane środki 422 zł przekazaliśmy do fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiaclecia". Jest to jedno z dzieł Jana Pawła II z tych środków finansowane są stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujmy wolontariuszom, rodzicom i wszystkim zaangażowanym.

Magdalena Kościelna