• Rok 2022 to Rok Polskiego Romantyzmu.

• Także i w naszej szkole uczciliśmy dwusetną rocznicę tej epoki literackiej i włączyliśmy sie do akcji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Nasi ósmoklasiści odczytali przed całą szkołą „Rybkę”. Panująca jesienna aura idealnie oddała pełen tajemniczości (i momentami grozy) nastrój utworu. Aby nieco przybliżyć literaturę polskiego romantyzmu uczennice klasy ósmej oraz piątej wyrecytowały dwa inne utwory Mickiewicza – „Stepy akermańskie” oraz bajkę „Przyjaciele”

Anna Tyburska

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Wczoraj w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, a więc uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.Wybory poprzedziła kampania, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, a na nich umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas 0 - VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych.Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego/ Przewodnicząca Szkoły:

Emilia Sergiel kl VIII

Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:

Weronika Olech kl V

Członek Zarządu Samorządu Uczniowskiego :

Mateusz Ufir kl VII

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Joanna Stanisławiak

• Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie

• W dniu 14.09.2022 klasa IV wraz z wychowawcą Panią Marią Raciniewską i nauczycielem historii Panem Kamilem Bielicki wybrali się na wspólne zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Podczas zorganizowanego tam po raz XXVII Festynu Archeologicznego dzieci miały okazję zwiedzić słowiańską osadę. Uczniowie mogli sprawdzić się w różnego rodzaju rzemiośle a wykonane prace zabrać jako pamiątki. Wielu uczestników wycieczki zainteresowała praca archeologa, której również mogli spróbować podczas mini warsztatów. Zapraszamy do fotorelacji.

• Pierwsza część innowacji

• W minionym roku szkolnym przeprowadzona została w oddziale zerówki pierwsza część innowacji pedagogicznej pt. "Cała Gmina Czyta Dzieciom". Dzieci z uwagą słuchały bajek czytanych przez zaproszonych gości oraz przy okazji poznały różne zawody, które te osoby wykonują. Bardzo dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, pani Dyrektor BCK w Łubiance oraz Uczniom klasy 8 za aktywny udział w akcji. Druga część zostanie przeprowadzona w następnym roku szkolnym. Zapraszamy!!!

Anna Reflinska

• Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

W tym roku uroczystość Inauguracji Nowego Roku szkolnego odbyła się przed budynkiem szkoły.  Przy fladze Polski wciągniętej na maszt i po wprowadzeniu sztandaru społeczność szkoły zaśpiewała cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Chwilę później oddano cześć wszystkim, którzy zostali zamordowani podczas II wojny światowej. Uczczono 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej i jej bohaterów minutą ciszy oraz deklaracją, że będziemy pamiętać, odwiedzać i troszczyć się o miejsca pamięci narodowej. Społeczność  uczniów, rodziców i nauczycieli została szczególnie ciepło powitana. Przedstawione zostały także główne kierunki pracy i rozwoju w nowym roku szkolnym. Następinie najmłodsi uczniowie i ich rodzice spotkali się w swoich salach lekcyjny z wychowawcami.

Krzysztof Kępski