Dzieci ze świetlicy szkolnej wspólnie z p. Sylwią Bałos przygotowały zgłoszenie do MegaMisji. Zgłoszenie polegało na nagraniu pomysłowego filmiku promujacego szkołę. Dziś przyszła do nas radosna wiadomość, że nasza szkoła dostała się do tego programu. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Zgłoszenia wysłało aż 483 szkoły, a dostało się tylko 200, dlatego bardzo cieszy nas ta wiadomość! Poniżej zamieszczamy filmik dzięki któremu dostaliśmy się do programu.
,,Jestem Polakiem i znam swój kraj "
28 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Polsce ,, Jestem Polakiem i znam swój kraj ". Uczniowie w 4 drużynach zmagali się z zadaniami i pytaniami dotyczącymi historii naszego kraju, geografii, podziału administracyjnego czy też wiedzy o sławnych Polakach. W skład każdej drużyny wchodzili uczniowie z klas IV-VII, zwyciężyła ekipa w składzie : Marta Prowadzisz kl. VII, Mateusz Powchowicz kl. VI, Maja Sokół kl. V oraz Nikodem Chorążak kl. IV. Serdecznie gratulujemy ! Konkurs został przygotowany przez panie Sylwię Bałos i Annę Tyburską.
Wycieczka do Warszawy
Dnia 24.05.2018r uczniowie klas IV-VII zwiedzili Warszawę. Wycieczka rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już przed 5-tą rano. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Polskiego Radia. Uczniowie mieli okazję nagrać własną mini audycję oraz zwiedzić radio i poznać jego prace od ,,kuchni". Następnie wszyscy udali się na Plac Zamkowy,od którego zaczęliśmy zwiedzać Starówkę. Uczniowie mogli zobaczyć Syrenkę Warszawską, Pomnik Małego Powstańca czy Kolumnę Zygmunta. Byli także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym miejscem, które mieliśmy okazję zobaczyć było Muzeum Pawiak. Po obiedzie udaliśmy się na stację metra którym pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Wycieczka była bardzo udana, wielu uczniów miało okazję pierwszy raz zobaczyć stolicę oraz przejechać się metrem.
Sylwia Bałos
Festiwal Ekologiczny ,, Do PSZOK tylko krok " - tam byliśmy
W dniu 15.05.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Ekologicznym ,,Do PSZOK tylko krok". Był on organizowany przez Leśną Szkołę na Barbarce. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów edukacyjnych. Po przyjeździe zostaliśmy obdarowani drobnym poczęstunkiem. Następnie udaliśmy się na stanowiska edukacyjne. Pracowaliśmy na 6 stanowiskach, na każde po 20 minut. Mieliśmy okazję zapoznać się z cyklu życia opakowani. Uświadomiono nas w jaki sposób należy postępować z odpadami. Jak należy je segregować. Podkreślano rolę zmniejszenia ilości powstałych odpadów. Uczestniczyliśmy w podchodach ekologicznych na terenie Barbarki. Dowiedzieliśmy się co to są odpady niebezpieczne w tych elektr odpady. Braliśmy udział w warsztatach plastycznych w czasie których wykonywaliśmy lampiony ze słoików. Uczestniczyliśmy w edukacyjnych grach terenowych. Na każdym stanowisku przygotowane były konkursy dla uczestników festiwalu. Po każdym konkursie wyróżniający się uczniowie otrzymywali naklejki. Były one zliczone pod koniec festiwalu. Uczniowie którzy posiadali ich największą ilość otrzymywali nagrody. Były to kubki, notesy przyrodnicze i nakładki. Największą ilość naklejki w grupie I klasy II-III zebrała Emilia Sergiel. W grupie II kategoria klas IV-VI : Dominika Kardas, kl. IV, Rafał Pszczółka kl. IV, Jan Syrocki kl. VI. Pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody, wszyscy dobrze się bawiliśmy. Radośni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do szkoły.
11 Obchody Dnia Patrona
8 maja obchodziliśmy 11 rocznicę nadania naszej szkole imienia księdza Stanisława Kujota. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego przypomnienia wszystkim biografii naszego patrona. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla uczniów klasy IV - VII. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu, opowiadania bądź wiersza inspirowanego życiem i twórczością księdza Kujota. W kategorii kl. IV-V zwyciężył Paweł Wiciński z kl. V, II miejsce zajęła Agata Szydlik z kl. IV, natomiast III Kinga Kryczka z kl. V. W kategorii kl.VI-VII zwycięswo odniosła Monika Sergiel z kl. VII. Na II miejscu znalazł się jan Syrocki z kl. VI, natomiast na III Marta Prowadzisz z kl. VII. Laureaci odczytali swoje prace, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Gratulujemy ! Natępnie przyszła kolej na krótki sprawdzian wiedzy . Zadaniem wszystkich uczniów było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej życia Naszego Patrona. Po części oficjalnej cała szkoła udała się do kościoła w Grzybnie, dawnej parafii Stanisława Kujota, na Mszę Świętą, po której zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie księdza Kujota. Po mszy młodsze dzieci udały się z powrotrm do szkoły na zajęcia z wychowawcami natomiast uczniowie kl. IV-VII pojechali do Chełmży , gdzie wraz z panią przewodnik mogli zwiedzić Bazylikę Katedralną Świętej Trójcy. Uczniowie poznali historię dawnej katedry biskupstwa chełmińskiego. Z katedry diecezji toruńskiej wszyscy udali się do Miejskiej Izby Muzealnej, która zwiedzanie i eksponaty przybliżyły dzieciom historię Chełmży, miasta bardzo nam bliskiego, którego jednak nie mieliśmy dotąd okazji poznać od strony historycznej. Po powrocie do szkoły czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Za pomoc w organizacji tego ważnego dla nas dnia dziękujemy szczególnie przewodniczącej Rady Rodziców Pani Małgosi Kryczce i Pani Tereni Kuk.
Święto Konstytucji 3 Maja
W dniu 27 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Świeta Konstytucji 3 Maja. Trdycyjnie na początku wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Uroczystość przygotowała klasa VI i IV pod kierunkiem p. Kingi Stanisławskiej i p. Sylwii Bałos. Uczniowie klasy VI przygotowali historyczne przedstawienie z wykorzystaniem strojów z epoki. Natomiast klasa IV przygotowała układ taneczny inspirowany muzyką w wyniku którego powstała nasza flaga narodowa.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Już tradycyjnie rozpoczęliśmy od nagrodzenia laureatów w szkolnym konkursie czytelniczym ,, Czytam bo lubię ! ". Uczestnicy od października pisali prace dotyczące przeczytanych książek, musieli m.in. napisać recenzję swojej ulubionej książki , dopisać nowe, zaskakujące zakończenie, by stworzyć reklamę . III miejsce zajęła Monika Sergiel z kl. VII, II miejsce Jessica Zalewska z kl. VI, zwyciężczynią zaś została Marta Prowadzisz z kl. VII. Gratulujemy ! W tym dniu klasa VI przygotowała dwa przedstawienia oparte na książce ,, Mikołajek". Wcześniej zostały odczytane prace konkursowe dotyczące tej lektury, następnie wszyscy mogli pośmiać się z przygód Mikołajka i jego kolegów w wykonaniu naszych szóstoklasistów pod kierunkiem p. Anny Tyburskiej. Mamy nadzieję, że wszyscy zostali zachęceni do przeczytania opowiadań o Mikołajku i nie tylko.
Anna Tyburska
Dzień Ziemi
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji kilka dni wcześniej został ogłoszony konkurs na wykonanie ozdoby z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia ( np. nakrętki, butelki, gazety itp.) Udział wzięły prawie wszystkie klasy, a wykonane przez nie ozdoby były niezwykle ciekawe. W tym dniu został przeprowadzony również konkurs wiedzowy. Trzy drużyny, w którch skład wchodzili przedstawiciele klasy IV-VII. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu ochrony środowiska czy też dotyczącymi otaczającej nas przyrody. Dzięki niemu wszyscy mogli poszerzyć swoją wiedzę . Młodsi uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania o mniejszym stopniu trudności-wszyscy byli nagradzani drobnymi upominkami. Pani Ela Piątkowska przygotowała okolicznościową prezentację do wykorzystania na godzinie z wychowawcą. Bardzo dziękujemy paniom Elżbiecie Piątkowskiej, Hannie Herman oraz Bożenie Wołkowskiej.
Konsultacje dla Rodziców!
W środę 18 kwietnia 2018 roku w godzinach od 15:00 do 16:30 odbędą się indywidualne konsultacje dla Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Wybczu. Celem konsultacji jest indywidualny kontakt Rodzica z nauczycielem w celu przedstawienia informacji o mocnych i słabych stronach ucznia. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu z nauczycielami!
ZAPRASZAMY !
Szanowni Rodzice / Opiekunowie prawni!
Zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% od podatku w rozliczeniu podatkowym za rok 2017 na rzecz Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole /KRS: 0000121592/ z zaznaczeniem, aby wyliczona kwota została przekazana na realizację celów pożytku publicznego w Szkole Podstwowej im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, tym którzy wsparli nas rozliczając się za 2017 rok . Za kwotę 3 853,35 zł zakupiliśmy dwa laptopy wraz z akcesoriami (3 461,18 zł) do tablic interaktywnych w salach numer 6 i 7 oraz dwie tablice: suchościeralną i korkową (393 zl). W sekretariacie Szkoły można wypożyczyć płytę z programem do rozliczania PIT 2017. Ofiarujemy również pomoc przy rozliczeniu.Z poważaniem
Bogumiła Osak
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wybczu
Wzór_poprawnego_wypełniania_rubryk_PIT-37_dotyczacych_odpisu_.pdf
Wystawa budowli z klocków LEGO
W dniu 27.03.2018r klasy 0 - IV wybrały się na wystawę budowli z klocków LEGO. Część wystawowa podzielona jest na kilka stref, można obejrzeć zbudowane z klocków uszy, serce, układ oddechowy, pokarmowy oraz kostny. Kolejnyą ciekawą strefą jest metypowa lekcja historii z makietami stanu wojennego, zburzeniem muru Berlińskiego czy wylądowaniem czlowieka na księżycu. Poza tym dzieci mierzyły się z najwyższym człowiekiem który miał aż 272 cm. Na wystawie można obejrzeć wiele eksponatów edukacyjnych m.in. budowle przedstawiające architekturę, eksponaty interaktywne, roboty, gwiazdy sportu. Następnie weszliśmy wszyscy i budowaliśmy z klocków LEGO postacie z bajek według wzoru oraz auta, których wytrzymałośc sprawdzaliśmy na torze wyścigowym. Najwyższym eksponatem jest 11- metrowy AIR FORCE ONE.
Sylwia Bałos
Powitaliśmy wiosnę!
Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny młodsze dzieciaki wyruszyły do naszego parku w poszukiwaniu wiosny. W role wiosen wcieliły się uczennice VI i VII klasy, które na tę okoliczność przebrały się w barwne stroje a głowy przyozdobiły kolorowymi wianuszkami. Wiosny miały ze sobą koszyczki pełne cukierków, którymi obdarowały dzieciaki za trud w ich poszukiwanie. Szukając maluchy musiały wykonać zadania, które przygotowali ich starsi koledzy z samorządu uczniowskiego. Następnie w pięknym korowodzie ruszycliśmy z marzannami nad pobliski staw. I choć w sercach naszych już wiosna, niejednemu zakręciła się łza w oku na widok wyjątkowo pięknych w tym roku Marzann trawionych przez ogień. Po powrocie do szkoły uczniowie VI klasy przedstawili bajkę z przesłaniem: "Niech ta bajka o Shreku i Fionie będzie dla ciebie przestrogą - Najważniejsze być sobą i nie udawać nikogo". Program powitania wiosny i przedstawienie przygotował SU pod kierunkiem Pani Sylwii Bałos.
Matematyczny " Brzdąc 2018 "
W dniu 20 marca w Szkole Podstawowej w Łubiance odbył się XVIII Gminny Konkurs Matematyczny "Brzdąc 2018". Od kilku lat uczniowie naszej szkoły odnosili w tym Konkursie spektakularne sukcesy. Nie zawiedli również w tym roku. W kategorii 2 klas III miejsce zajęły ex aequo Antonina Prowadzisz i Marcelina Gwizdała z klasy Pani Bożeny Wołkowskiej. W kategorii 3 klas I miejsce zajęła Emilka Sergiel a III Paulina Kardas. Podwójny sukces to zasługa Pani Ewy Gołembki.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom !
Rekrutacja 2018/2019
ZAPISY DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYBCZU
NA ROK SZKOLNY 2018/2019
W dniach od 26 lutego do 16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu odbędą się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2018/2019 z obwodu Szkoły Podstawowej w Wybczu, sołectwa: Wybcz, Wybczyk, Dębiny.
Do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci 6-letnie z rocznika 2012
Do klasy I będą przyjmowane:
- dzieci 7-letnie z rocznika 2011
- dzieci 6-letnie z rocznika 2012 na wniosek rodziców, o ile korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018 .
Szczegółowe informacje dot. zapisów pod nr tel. 56 678 86 90
Wnioski do pobrania
Wniosek_przyjecia_dziecka_do_oddzialy_przedszkolnego.pdf
Wniosek__klasa_I_2018_2019.pdf
Uwaga Rodzice!
W dniach 26 - 28 lutego 2018 będą odbywały sie rekolekcje wielkopostne. Nauki dla dzieci klas 0 - III rozpoczynają się o godzinie 10:30, o godzinie 11:00 msza święta dla dzieci klas"0"-VII, o godzinie 11:30 nauki dla dzieci klas IV-VII. Dzieci na rekolekcje do Kościoła w Grzybnie bedą dowożone autobusem szkolnym . Bardzo prosimy o zapoznanie się z harmonogramem jazdy autobusów i wysyłanie dzieci na przystanek z 5 minutowym wyprzedzeniem. Do szkoły zapraszamy 1 marca 2018 roku.
To był bal!
Tradycyjnie na zakończenie I semestru odbył się bal karnawałowy. Do tańca przygrywał DJ Jaro. Rada rodziców przygotowała słodki poczęstunek i napoje. Największą furorę zrobiły jednak frytki zrobione z ziemniaków ofiarowanych przez Panią Małgorzatę Walecką. Dziękujemy Pani Małgosi i mamom, które ziemniaki obrały, pokroiły, usmażyły i pięknie podały. W trakcie zabawy odbył się konkurs "Twoja twarz brzmi znajomo". Gratulujemy wszyskim, którzy odważyli się wystąpić! Zabawa była bardzo udana i pięknie rozpoczęła zimowe ferie. Bezpiecznego, udanego wypoczynku!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
,,Demeter i Kora"
25 stycznia 2018r w naszej szkole uczniowie klasy V w ramach zadania z języka polskiego przygotowali przedstawienie teatralne pt.,, Demeter i Kora". Młodzi aktorzy byli podzieleni na 2 grupy, sami wybierali spośród siebie reżysera, byli odpowiedzialni za przygotowanie dekoracji oraz podział ról. Obie grupy wypadły bardzo dobrze, nie zabrakło więc gromkich braw. Publiczności szczólnie przypadły do gustu ciekawe stroje oraz barwna dekoracja.
Anna Tyburska
Pokazy fizyczno-chemiczne
W celu zwiększenia zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi, a w szczegolnosci fizyką, matematyką i chemią w dniach 18-19 stycznia odbyły się we wszystkich klasach pokazy fizyczno-chemiczne. Tematyką pokazów było powietrze i prąd elektryczny. Oczywiście w każdej klasie był inny poziom trudności wykonywanych pokazów i doświadczeń. Uczniowie bardzo chętnie wcielali się w role eksperymentatorów. Dosłownie "dotykali" nauki, sami eksperymentując czy asystując podczas doświadczenia. Wszysko odbywało się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pokazy i doświadczenia były przyczynkiem do wyjaśniania mechanizmów zjawisk zachodzących w przyrodzie. Myślę, że cel przedsięwziecia zostal osiągnięty!
Archiwum Aktualności