• "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa "

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Z przyjemnością informujemy naszych czytelników, że biblioteka szkolna uzyskała wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 w kwocie  3 750,00 zł . Cała suma została wydana na zakup nowości wydawniczych i lektur szkolnych.

• Godziny otwarcia biblioteki szkolnej od 28.10.2020r do odwołania

• Godziny otwarcia biblioteki szkolnej od 16.11.2020r do odwołania

Wtorek- 10:00 - 15:30

Czwartek-12:45 - 14:45

Zapraszamy !

• Wirtualny kiermasz książki

Wirtualny kiermasz – realne korzyści

Przypominamy o wirtualnym kiermaszu książek przygotowanym przez Księgarnie Tuliszków

Zapraszamy szystkich – nauczycieli, rodziców i uczniów – do składania zamówień w sklepie internetowym https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/ w uwagach do zamówienia, podając kod szkoły: K.TOR.WYBCZ.S

Co zyskujemy? 15% kwoty z każdego zamówienia odkłada się do specjalnej skarbonki. Środki te możemy przeznaczyć np. na gratisowe książki do naszej biblioteki.

Dodatkowo, dla każdej osoby, która zamówi książki za min. 50 zł – notes gratis (do wyczerpania zapasów)

• Chcemy wygrać 1000 książek !

• Szkoła Podstawowa w Wybczu wzięła udział w konkursie ,,1000 powodów by czytać” zorganizowanym przez firmą Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Celem Konkursu jest wyłonienie pięciu Laureatów Konkursu dla Uczestników I Kategorii (szkoła do 120 uczniów) oraz pięciu Laureatów Konkursu dla Uczestników II Kategorii, a tym samym łącznie dziesięciu bibliotek szkolnych, poprzez przyznanie każdemu Laureatowi jednej Nagrody czyli 1000 książek i czytników e-booków.
      Praca konkursowa polegała na wspólnym wykonaniu (technika dowolna) przez uczniów pracy plastycznej, przedstawiającej (ilustrującej) hasło „1000 powodów, by czytać”. - wykorzystanie surowców wtórnych do wykonania pracy (minimum 1 element). Sfotografowanie i wysłanie Pracy Konkursowej. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem Pani Ewy Gołembki.
      Jest co najmniej 1000 powodów, by czytać - a Wy, dlaczego sięgacie po książki? Odpowiedz w imieniu szkoły, zaczynając zdanie od słów: „Czytam, bo...". Tekst zebrała pani Anna Piotrowska.

Jak głosować w konkursie ?

1. Pobierz darmową aplikację mobilną Empik ze strony sklepu Play,

2. Uruchom aplikację i zaloguj się lub zarejestruj w programie Empik Premium.

3. Na stronie głównej aplikacji wchodzimy w konkurs ,,1000 powodów by czytać'', następnie wybieramy szkołę do 120 uczniów i szukamy pracy konkursowej wpisując w wyszukiwarce Szkołę lub nazwę miejscowości lub kod pocztowy.

4. Głosować można CODZIENNIE - głosowanie trwa od 02.11.2020r do 02.12.2020r do godziny 23:59.

Bardzo prosimy o zmobilizowanie maksymalnej liczby sympatyków szkoły, i codzienne głosowanie, ponieważ konkurencja jest duża!

• Konkurs – 1000 książek dla Twojej szkoły

• Wystartujemy w tym konkursie. Prosimy o wsparcie !

• Nagłówek

• ZWROTY KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Od 22 czerwca 2020r. w bibliotece szkolnej przyjmowane będą zwroty wypożyczonych książek i zwroty podręczników szkolnych (zgodnie z Procedurami obowiązującymi w bibliotece szkolnej na czas trwania Pandemii COVID- 19). Książki należy włożyć do woreczka foliowego z kartką - Zalacznik_3.pdf zawierający imię i nazwisko ucznia, klasę i datę zwrotu.

HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW

W okresie od 22 – 25 czerwca 2020 r.

Klasa 1- 25 czerwca (czwartek ) w godzinach 9:00-10:00

Klasa 2- 25 czerwca (czwartek ) w godzinach 10:00-11:00

Klasa 4- 22 czerwca (poniedziałek) w godzinach 11:00-12:00

Klasa 5- 23 czerwca (wtorek) w godzinach 9:00-10:00

Klasa 6- 23 czerwca (wtorek) w godzinach 10:00-11:00

Klasa 7- 23 czerwca (wtorek) w godzinach 11:00-12:00

Klasa 8 – 24 czerwca (środa) w godzinach 9:00-10:00

PROCEDURY_OBOWIAZUJACE_W_BIBLIOTECE_SZKOLNEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_W_WYBCZU.pdf

• UWAGA WAŻNA INFORMACJA!

• Bardzo prosimy uczniów którzy przychodzą na konsultacje o zwracanie wypożyczonych z biblioteki szkolnej lektur i innych książek (oprócz podręczników). Proszę do książek włożyć kartkę z imieniem i nazwiskiem zwracającego oraz datą . Książki proszę zwracać do Pań prowadzących ewidencję  wejść do szkoły.

• BIBLIOTEKA