• Godziny pracy pedagoga szkolnego

wtorki  w godzinach 11.20 - 11.50

• PEDAGOG

• Szanowni Państwo,

zapraszamy wszystkich, dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, do kontaktu ze szkolnym pedagogiem, poprzez e-dziennik, skrzynkę e-mailową pedagogspwybcz@vp.pl, telefonicznie, przez Discord i Microsoft Teams.

Codziennie prowadzę dyżury:

Dla rodziców w godzinach 8.00-10.00 (telefoniczne i online)

Dyżur online dla wszystkich uczniów w godzinach 10.00-12.00

W razie pilnej potrzeby kontaktu tj. nagłych sytuacjach, można się kontaktować w innych godzinach.

Joanna Stanisławiak

• Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:
    - Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
    - Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.
    - Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
    - Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.
    - Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.
    - Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.
    - Napisz także o każdej sprawie, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Zasady Bezpiecznego Korzystania z Internetu

1. Zabezpiecz swój sprzęt: komputer, tablet, telefon, tj.: nie wchodź w nieznane linki, nie pobieraj podejrzanych załączników, zainstaluj antywirus.
    2. Dbaj o swoją prywatność - Nie podawaj swoich danych, nie zdradzaj swojego hasła, zawsze się wylogowuj.
    3. Dbaj o swój wizerunek -W Internecie nic nie ginie, uważaj co piszesz i publikujesz.
    4. Szanuj innych w sieci - Bądź kulturalnym rozmówcą, nie hejtuj, nie spamuj, nie wyzywaj, nie obrażaj.
    5. Bądź krytyczny, ale nie krytykuj - Nie wszystkie informacje w sieci prawdziwe.
    6. Korzystaj z umiarem, korzystaj mądrze -Wykorzystuj zasoby Internetu w sposób kreatywny, do zabawy i nauki, jednak nie poświęcaj na to całego dnia.
    7. Przestrzegaj prawa - Nie jesteś anonimowy w sieci, w przypadku  natrafienia na nielegalne treści powiadom dorosłych.
    8. Proś o pomoc - W przypadku zagrożenia, czy ataku słownego przez Internet proś o pomoc osoby zaufane, rodziców.
    9. Nie ufaj osobom poznanym w sieci - Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie. Jeśli ktoś będzie czegoś od Ciebie chciał - ZGŁOŚ OD RAZU RODZICOM!

Dla najmłodszych bajeczka o czasie kwarantanny:

Jak skutecznie mobilizować dzieci do nauki w domu?

• PLANUJ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie np. o godz. 8.00, od 9.00 do 10.00 nauka (wykonywanie zadań) np. z j. polskiego, od 10.00 do 11.00 z matematyki 11.00.- 12.00 przerwa – odpoczynek, drugie śniadanie itd.

• ZAPISUJ ! Skorzystaj z planera dnia / tygodnia. Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.

• PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.

• RÓB PRZERWY! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótka przerwę wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga i trudno będzie Ci wrócić do nauki.

• ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ! Pij dużo wody, jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.

• NIE PANIKUJ ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie. Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie: – nie oglądaj programów informacyjnych zbyt często , – postaraj się selekcjonować informacje, – zostań w domu– swoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków, – dbaj o siebie, często myj ręce, wietrz swój pokój, zrób coś, co Cię relaksuje np. namaluj ciekawy obrazek, ułóż puzzle, zagraj w grę planszowa itp.