• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Co roku w naszej szkole w marcu, a dokładniej 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu pokazujemy solidarność, zrozumienie dla osób dotkniętych trisomią chromosomu 21.

W tym roku szkolnym dzień ten obchodziliśmy 19 marca. Kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizują odmienność, zróżnicowanie. Dokładniej mówiąc wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień. Barwne i nie do pary skarpetki zagościły tego dnia nie tylko na nogach uczniów ale także nauczycieli i pracowników szkoły. Indywidualnie w klasach 0-III odbył się również krótki apel wyjaśniający dzieciom dokładniej Światowy Dzień Zespołu Downa.

Do akcji przyłączyły się także starsze klasy, które we własnych domach spędziły ten dzień nosząc kolorowe skarpetki.

Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce ,, album fotograficzny"

• " Stop koronawirus ! "

• W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju, dzieci z zerówki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Stop koronawirus !" 26 lutego przeprowadzone zostały zajęcia    pt. ,, Koronawirusa się wystrzegamy, ręce zawsze czyste mamy”

Dzieci obejrzały filmik o tym  jak i gdzie pojawił się koronawirus, rozwiązywały zagadki o higienie osobistej, ułożyły koronawirusowe puzzle oraz utrwaliły zasady higieny, które chronią przed wirusami. Zostało również wykonane doświadczenie pokazujące, jak zarazki uciekają przed mydłem. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę "Mydło lubi zabawę " oraz wykonali piękne koronawirusy, na szczęście tylko z plasteliny.

To były bardzo pouczające i potrzebne zajęcia.

Anna Reflińska

Więcej zdjęć w linku poniżej