• Uwaga Rodzice!

          • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

            Szanowni Rodzice, Uczniowie

            Dnia 2 września 2019r. o godz. 8.00 zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020. Spotkanie wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Wybczu i dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się przed budynkiem szkoły.

            Autobus szkolny będzie w tym dniu kursował jak w ubiegłym roku szkolnym. 

            Zapraszamy!

          • Spotkanie absolwentów z Wójtem

          • W dniu 21 czerwca w BCK  Łubianka odbyło się spotkanie najlepszych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy z Wójtem Panem Jerzym Zająkała. Zaproszenia na tę uroczystość otrzymały dwie nasze absolwentki Marta Prowadzisz i Monika Sergiel. Gratulujemy!

          • Dziękujemy!!!

          • Koniec roku szkolnego to również okazja aby podziękować pracownikom, którzy z różnych przyczyn żegnają się z naszą szkołą. Po 22 latach pracy na zasłużoną emeryturę odchodzi Pani Irena Kardas. Pani Irena dbała o czystość w naszej szkole oraz wydawała obiady. Dziękujemy za sumienną pracę i życzymy spełniania marzeń na zasłużonej emeryturze. Po 9 latach pracy rozstaje się z naszą placówką Pan Andrzej Obermueller, który pełnił funkcję pracownika gospodarczego i palacza w okresie zimowym. Dziękujemy i życzymy realizacji planów zawodowych. Po roku pracy na zastępstwie kończy pracę Pan Dariusz Regiel, który uczył języka angielskiego - dziękujemy!

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • W dniu 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Była to bardzo podniosła uroczystość dla wszystkich uczniów a szczególnie dla tegorocznych absolwentów. Bardzo wzruszającym momentem było przekazanie po trzech latach sztandaru szkoły nowemu chorążemu i asyście oraz ślubowanie ósmoklasistów. Absolwenci z najwyższymi wynikami w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Najwyższe wyniki uzyskały: Marta Prowadzisz - średnia 5,71 i wzorowe zachowanie oraz Monika Sergiel - średnia 5,07 i bardzo dobre zachowanie. Listem gratulacyjnym wyróżnieni zostali rodzice Marty Państwo Beata i Andrzej Prowadzisz. Uczniowie pozostałych klas również zostali wyróżnieni nagrodami i dyplomami. Na wyróżnienie zasługują wszyscy uczniowie którzy uzyskali wyniki na miarę swoich możliwości. Gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

          • Ostatnie takie spotkanie...

          • W przeddzień zakończenia roku szkolnego rodzice i uczniowie ósmej klasy zaprosili nauczycieli i kolegów z siódmej klasy na słodki poczęstunek i spotkanie przy ognisku. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Wybczu. Rodzice przygotowali poczęstunek a ósmoklasiści krótki program artystyczny i konkursy dla wszystkich uczestników spotkania. Wieczorem rozpalono ognisko i każdy mógł osobiście upiec sobie pyszną kiełbaskę oraz posmakować kozich serków. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom za zaproszenie!

          • Uroszystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

          •  Dyrektor Szkoły Podstawowej        

              im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu

            ma zaszczyt zaprosić

             NA UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA

            ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

             KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 19 CZERWCA 2019 ROKU

            O GODZINIE 8:00 W ŚWIETLICY W WYBCZU

             

            Autobus kursuje zgodnie z rozkładem

          • Wiolonczela na wakacjach

          • 10 czerwca uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. „Wiolonczela na wakacjach”. Głównym instrumentem była tytułowa wiolonczela, ale pojawiła się ona w akompaniamencie altówki oraz pianina. Widownia w czasie występów miała okazję wysłuchać utworów z różnych epok i stylów muzyki. Uczestnicy mogli także zajrzeć do wnętrza wiolonczeli, poznać jej dokładna budowę , a nawet spróbować gry na tym instrumencie. Koncert został sfinansowany przez Samorząd Uczniowski.

          • Jak nie czytam, jak czytam

          • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam".

            7 czerwca 2019r. o godzinie 8:00 rozpoczęli akcję czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli.

            W akcji wzięło udział 75 uczniów i 9 nauczycieli.

            Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

            Akcja miała przede wszystkim zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek.Nie zmuszać ich, lecz motywować przykładem. Chodzi o stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń z książką.

            Ewa Tutak

          • Wyjazd do kina

          • W piątek 7.06.2019r. uczniowie klas IV-VI udali się do kina Cinema City w Toruniu, by uczestniczyć w edukacyjnej lekcji kinowej pt. „Adaptacja, ekranizacja czyli jak film korzysta z szeroko pojętej kultury”. Czterdziestopięcio minutowa lekcja dotyczyła różnych rodzajów adaptacji (wiernej książce, szkieletowej i książki jako inspiracji), a także pozwoliła nam uświadomić sobie, że adaptacji może być poddawana nie tylko książka, ale też komiks czy gra komputerowa.

            Po ciekawej lekcji czekał na nas seans filmowy „Aladyna”, bardzo ciekawej adaptacji animacji Disneya, godnej polecenia tym, którzy jeszcze nie widzieli. Warto wspomnieć, że wyjazd ten dofinansował Samorząd Uczniowski, dzięki któremu droga w jedną i drugą stronę nic nas nie kosztowała.

          • Konkurs przyrodniczy

          • W dniu 06.06.2019r. odbył się w naszej szkole XV Gminny Konkurs Przyrodniczy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z Łubianka, Pigży i Wybczu. Konkurs odbywał się w parku przy naszej szkole.

            Dzieci zostały losowo podzielone na trzy grupy: grupę zielonych, grupę żółtych i grupę pomarańczowych.

            Uczniowie mieli za zadanie, wspólnie w grupie rozwiązać przygotowane testy. Po ich rozwiązaniu zostały poczęstowane pieczoną kiełbasą i napojami. Drugim etapem konkursu były zadania w terenie. Uczniowie mieli nazwać i wskazać trzy rodzaje drzew iglastych i liściastych występujących w naszym parku. Następnie podsumowano wyniki i na ich podstawie stwierdzono, że:

            I miejsce zajęła drużyna zielonych w składzie

            - Franciszek Zaremba SP Łubianka

            - Michalina Tomczak SP Pigża

            - Weronika Olech SP Wybcz

            - Antonina Prowadzisz SP Wybcz

            II miejsce zajęła drużyna pomarańczowych w składzie:

            - Aleksander Bałos SP Łubianka

            - Jan Piątkowski SP Łubianka

            - Martyna Tomczak SP Pigża

            - Magdalena Wiśniewska SP Pigża

            III miejsce zajęła drużyna żółtych w składzie

            - Alicja Wirowska SP Pigża 

            - Oliwia Raczycka SP Wybcz

            - Marta Syrocka SP Wybcz

            - Jędrzej Łajczak SP Łubianka

            Nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród książkowych dla uczestników konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że dobrze się z nami bawiliście i zapraszamy za rok. 

          • Wycieczka do Ciechocinka

          • W dniu 03.06.2019 roku uczniowie klas 0-III pojechali na wycieczkę szkolną do Ciechocinka. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta. Podziwialiśmy piękne kwiatowe dywany. Zwiedzaliśmy Park Zdrojowy, przeszliśmy Aleją Gwiazd. Zobaczyliśmy zegar kwiatowy, Grzybek, fontanny świetlne, Jasia i Małgosię.

            Poznaliśmy wiele ciekawostek i legend związanych z Ciechocinkiem. W parku mogliśmy podziwiać dzikie kaczki, białe i czarne łabędzie oraz kolorowe pawie. Byliśmy również pod tężniami, gdzie dokonaliśmy również zakupu drobnych pamiątek.

            Tramwajem konnym przejechaliśmy na ranczo. Uczestniczyliśmy w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek. Zwiedzaliśmy "Konia Trojańskiego" i "Mini zoo", gdzie pozwolono nam nakarmić zwierzęta. Następnie każde dziecko miało możliwość uczestniczyć w przejażdżce na koniu. Odbył się też mini konkurs strzelecki z wiatrówki.

            Wycieczkę zakończył pobyt na placu zabaw, zjedzenie lodów i udział w zabawach integracyjnych przy muzyce. Wszyscy wspólnie stwierdziliśmy, że wycieczka było bardzo udana.

          • Przygoda z Barbarką

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na zajęcia edukacyjne na Barbarce. Odbyły się one w dniach 23.05 - 24.05.2019 roku i  uczestniczyli w nich uczniowie klas 0-III.

            W trakcie zajęć w terenie oraz pokazów multimedialnych dowiedzieliśmy się, że "żaby i ropuchy potrzebują naszej pomocy". Przeprowadziliśmy obserwacje ornitologiczne. Odbyliśmy wycieczkę do lasu, aby dostrzec zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w danej porze roku. Uczniowie wykonali ekologiczne breloczki.

            Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Było ono w tym roku bardzo uroczyste, ponieważ trzy nasze uczennice obchodziły urodziny. Pojawił się wspaniały tort, świeczki i gromkie 100 lat.

            Korzystaliśmy również z boiska i placu zabaw na którym wszyscy doskonale się bawili. Radośni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły wiedząc, że przyjedziemy tu za rok.

          • Dzień Dziecka na zdrowo, wesoło i sportowo

          • Dnia 31.05. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji, w ramach programu Trzymaj Formę odbył się Dzień Sportu, a także Piknik - Zdrowe śniadanie na trawie. Podczas pikniku uczniowie spożywali nie tylko zdrowe warzywno-owocowe przekąski i kanapki, arbuzy i jabłka, ale także lody. Pozornie tuczące lody tak naprawdę działają odchudzająco ponieważ, aby strawić lody nasz organizm musi najpierw je ogrzać do temperatury ciała, przy czym zużywa dużo więcej energii, niż one dostarczają. Natomiast w ciągu dnia na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie uczestniczyli w czterech konkurencjach, które sprawdziły siłę mięśni brzucha, rąk , skoczność i celność. Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch kategoriach tj. indywidualnej oraz między klasowej. Na podium stanęli wśród chłopców: Dominik Sobański(198 pkt), Dawid Gołębiewski(156 pkt), Maciej Szugajew(133pkt) wśród dziewcząt: Martyna Dębek(231 pkt), Marta Prowadzisz(196 pkt), Martyna Błażejczyk(167 pkt). Natomiast rywalizację klasową zwyciężyła klasa VII, gromadząc łącznie najwięcej punktów(1109pkt). Na koniec dnia, tuż przed powrotem do domu, dzieci zostały obdarowane paczkami pełnymi słodyczy, aby mogły się nimi nacieszyć w sobotę 1 czerwca. Paczki przygotowała rada rodziców dzięki życzliwości licznych darczyńców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacja naszego Dnia Dziecka!.

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • W bieżącym roku nasza Szkoła otrzymała dotację i przystąpiła do realizacji
            projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016–2020.
            Celem NPRCz jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez
            realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały
            się ubiegać o fundusze na zakup książek.
            Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został
            szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez MKiDN, został
            zatwierdzony i szkole przyznano 4000 zł na zakup książek. Do tej kwoty dodać
            należy jeszcze 1000 zł, które dołożone zostaną ze środków własnych.
            Realizacja programu trwa. Czekają nas kolejne punkty projektu do realizacji,
            które będą kontynuowane również w przyszłym roku szkolnym.
            Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami
            użytkowników biblioteki naszej szkoły. Aby tak się stało, będzie przeprowadzona
            ankieta wśród uczniów i opracujemy listę książek, które powinny być zakupione do
            biblioteki w ramach tego programu.

            Prosimy rodziców o przesyłanie propozycji tytułów książek, które chcielibyście Państwo aby przeczytały Wasze dzieci i uważacie, że powinny wzbogacić księgozbiór naszej biblioteki. Propozycje prosimy przesyłać na adres mailowy sp_wybcz@wp.pl do 15.06.2019r. Liczymy na szeroki oddźwięk. 

            Bogumiła Osak

          • Fotografia z dawnych lat

          • Otrzymaliśmy niżej zamieszczone zdjęcie z notatką, że osoby znajdujące się na zdjęciu są urodzone w 1915 roku. Zdjęcie jest wykonane przed dawnym budynkiem Szkoły Podstawowej w Wybczu. Jeśli ktoś wie coś więcej na temat osób przedstawionych na zdjęciu, prosimy o informację na adres mailowy szkoły.

        • Wakacje letnie
          • Wakacje letnie

          • Informujemy rodziców płacących KRUS o możliwości wyjazdu dzieci w wieku 8-16 lat na kolonie letnie do Ośrodek Świt w Grzybowie k/Kołobrzegu w dniach 16-17 sierpnia 2019 (12 dni). Koszt 600 zł z dojazdem.

            Szczegóły wyjazdu u Pani Urszuli Więcek RZRKiOR w Toruniu Tel.56/623-10-29

        • Wycieczka do Wrocławia
          • Wycieczka do Wrocławia

          • W miniony weekend odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia. Nasza podróż zaczęła się bardzo wcześnie, bo już o 6:30 w piątek rano, po kilku godzinnej jeździe autokarem zaczęliśmy intensywne zwiedzanie. Pierwszym punktem wycieczki było „Hydropolis”, centrum nauki o wodzie. Znajdowało się tam 8 stref, a każda z nich mówiła oczywiście o wodzie: Planeta wody, głębiny, ocean życia, strefa relaksu, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, miasto i woda, stany wody. Drogę zwiedzania stref wyznaczała rzeka znajdująca się w podłodze, a wszystkie sale wyposażone w dotykowe, interaktywne tablice, stoły, maty i ekspozycje dawały ogromne możliwości do zdobywania nowej wiedzy.
            Drugą atrakcją turystyczną pierwszego dnia było zwiedzanie najstarszej dzielnicy Wrocławia, czyli Ostrowa Tumskiego, gdzie, poza mostem zakochanych, zobaczyliśmy m.in. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, pomnik św. Jana, pałac arcybiskupi. Następnie starówka urzekła nas przepięknie zdobionym ratuszem oraz pomnikiem Aleksandra Fredy. Wrocław od 2005 r charakteryzują również drobne rzeźby krasnali, których z zawziętością szukaliśmy na naszej trasie zwiedzania.
            Drugi dzień był równie intensywny, już o godz. 9:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Wrocławskiego ZOO z Afrykarium. Na ten punkt zwiedzania przeznaczyliśmy 3 godziny, celem było zobaczenie wszystkich gatunków zwierząt, których nie zobaczymy w naszym toruńskim Zoo, m.in.: żyrafę, słonia, wilka, tygrysa, pantery, nosorożca, pingwinów, foki, a nawet rekinów. Następnie przeszliśmy do niedaleko znajdującego się Ogrodu Japońskiego, gdzie mogliśmy indywidualnie zapoznać się z naturą tego miejsca, spacerując wyznaczonymi ścieżkami zamkniętego obiektu. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Panorama Racławicka, dzieło malarskie Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
            Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

            Maria Raciniewska, Anna Tyburska, Kinga Stanisławska, Joanna Stanisławiak