14 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki. Przez cały poprzedzający tydzień uczniowie mogli rozwiązywać ogromne krzyżówki dedykowane poszczególnym klasom, które rozszerzały ich wiedzę z zakresu teorii literatury. Hasło: "Czytaj książki, będziesz dużo wiedzieć", stanowi doskonałe przesłanie tego święta. Już trzeci rok z rzędu wręczone tego dnia zostały nagrody dla uczniów biorących udział w trwającym od października do kwietnia szkolnym konkursie czytelniczym "Czytam, bo lubię!". W tym roku uczestnicy musieli m.in. napisać recenzję swojej ulubionej książki, stworzyć nowe i zaskakujące zakończenie znanej lektury czy stworzyć reklamę jednej z książek znajdujących się na liście lektur. Zwyciężczynią konkursu ponownie okazała się uczennica klasy VIII - Marta Prowadzisz. Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Sergiel z klasy IV, zaś jej siostra z klasy VIII - Monika, zajęła III miejsce. Gratulujemy! Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. W tym roku klasa VII zachęcała nas poprzez przedstawienie do przeczytania dwóch książek - "Tajemniczego ogrodu" oraz "Osobliwego domu pani Peregrine"
Dzień Patrona 2019
Tradycyjnie 8 maja w 12 rocznicę nadania imienia i 5 rocznicę nadania sztandaru obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji w holu szkoły została przygotowana okolicznościowa gazetka przypominająca życiorys i najważniejsze osiągnięcia księdza Stanisława Kujota. Tak jak zawsze uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej w intencji naszego Patrona oraz całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Wybczu. Mszę świetą sprawował ks. kanonik Piotr Kociniewski, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Po mszy świętej udaliśmy się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie naszego Patrona złożylismy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Po powrocie do szkoły czekał na nas słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 30.04.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi. Z tej okazji uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach, a dzieci z oddziału zerowego przypięły własnoręcznie wykonane kotyliony. Klasy IV i VII, pod okiem Pani Kingi Stanisławiskiej i Pani Joanny Stanisławiak, przygotowały uroczystą akademię. Po odśpiewaniu hymnu, reporterzy przenieśli nas w czasie, do dnia 3 maja 1791r. Reporterzy dziennika telewizyjnego przed salą sejmową przeprowadzili wywiad z królem Stanisławem Augustem (Kacper Zabłocki), hetmanami (Maciej Mądry, Kacper Bączkowski) oraz z Carycą Katarzyną II (Nadia Gal). Główna prowadząca dziennik (Emilka Sergiel) przedstawiła również prognozę pogody korzystając z mapy, na której przedstawiona była Polska z czasów króla Stanisława Augusta. Przedstawione były również piosenki z "listy przebojów " maja 1791 roku zaśpiewane przez uczniów klasy VII. Na zakończenie akademii wspomniano również o Dniu Flagi, który obchodzimy 2 maja. Ostatnim akordem uroczystości było wspólnie wyśpiewanie piosenki pt. "Polska flaga".
Joanna Stanisławiak
Dzień Ziemi
Odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Plakat promujący Dzień Ziemi" organizowanego przez SU. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Jury wyróżniło trzy prace: Amelki Chorążak z klasy VII, Pawła Wycińskiego z klasy VI, Agatki Paluszewskiej z klasy III. Wyróżnieni otrzymali atlasy ptaków i lornetki. Wiosna to piękny czas na obserwację migracji ptaków. Gratulujemy!
Maria Raciniewska
KOMUNIKAT
DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYBCZU
w związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty
Informuję, że w dniu 17 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Wybczu zakończył się ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty.
W związku z powyższym, zajęcia dydaktyczno- wychowawcze będą wznowione po wiosennej przerwie świątecznej (24.04.2019r.) i realizowane będą zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
Zgodnie z terminarzem spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019 w dniu 24.04.2019r. w godzinach 15:00-16:30 odbędą się konsultacje indywidualne dla rodziców.
Bogumiła Osak
Wycieczka do Wrocławia
Uwaga!
Przypominamy, że do 26.04.2019r. należy uregulować pełną kwotę (286zł) na szkolną wycieczkę do Wrocławia. Uczestnik, który nie uiści wyżej wymienionej kwoty w podanym terminie zostanie skreślony z listy uczestników. Wpłaty prosimy dokonywać w szkolnym sekretariacie:
-w dni w które odbywają się egzaminy po godzinie 13
-w pozostałe dni w godzinach 7:00-15:00
KOMUNIKAT DLA ÓSMOKLASISTÓW !!!
Szanowni Państwo!
Drodzy uczniowie ósmej klasy!
Z pełną odpowiedzialnością zapewniam Państwa i uczniów, że zbliżający się egzamin ósmoklasisty zostanie w naszej szkole przeprowadzony zgodnie z wymaganiami i procedurami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
Terminarz egzaminów i czas trwania:
15.04.2019r. - poniedziałek godz 9:00 - język polski - czas trwania 120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony).
16.04.2019r. wtorek godz. 9:00 - matematyka - czas trwania 100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony).
17.04.2019r. - środa godz. 9:00 - język angielski - czas trwania 90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony).
Na egzaminy proszę zabrać legitymację szkolną, długopis z czarnym wkładem ( można dwa na zapas), małą butelkę wody (do 0,5 litra), we wtorek - na matematykę linijkę.
Będzie w czasie egzaminów zabezpieczony dowóz i odwóz: ul. 3 Maja - 8:15, ul. Chłopska 8:20, odwóz po egzaminie.Proszę uczniów ósmej klasy aby do szkoły każdego dnia przybyli do godziny 8:30.
Serdecznie pozdrawiam!
Bogumiła Osak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wybczu
Komunikat
W związku z przystąpieniem części nauczycieli do akcji strajkowej w szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze realizowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. ks, Stanisława Kujota w Wybczu, którzy nie przystapili do strajku. Szkoła jest czynna od 7:15 do 15:00.
Bogumiła Osak
Akcja strajkowa
Szanowni Państwo!
W przeprowadzonym referendum strajkowym w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kujota, zdecydowana większość nauczycieli opowiedziała się za udziałem w strajku, w przypadku braku porozumienia oświatowych związków zawodowych z przedstawicielami rządu.
W przypadku rozpoczęcia strajku z dniem 8 kwietnia 2019 roku, placówka będzie czynna w godzinach 7:30 – 15:30. W tym dniu zajęcia dydaktyczno- wychowawcze nie będą realizowane, dlatego też proszę w zaistniałej sytuacji o pozostawienie dzieci w domu.
W szczególnych przypadkach opieka dla dzieci przybyłych do szkoły sprawowana będzie przez osoby nie biorące udziału w strajku.W związku z powyższym proszę na bieżąco obserwować informacje zamieszczane na stronie internetowej szkoły, gdyż akcja strajkowa odbywać się będzie wówczas aż do odwołania.
Bogumiła Osak
Dziennik elektroniczny
Informuję, że od 1.04.2019r. rozpoczął w naszej szkole funkcjonowanie dziennik elektroniczny. Poniżej zamieszczamy link do logowania dla rodzica i ucznia, instrukcję zakładania konta rodzic uczeń oraz film instruktażowy-zakładanie konta, logowanie. Powyższe linki znajdują się również w zakładce dla rodziców i uczniów Dziennik elektroniczny.
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalubianka
"BRZDĄC 2019"
Pierwszego kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Łubiance odbył się XVIII Gminny Konkurs Matematyczny "Brzdąc 2019". Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie 3 klasy: Antonina Prowadzisz i Adam Lula. W kategorii klas trzecich Tosia zajęła II miejsce a Adaś IV. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Wołkowska. Gratulujemy!
Program MegaMisja
W tym tygodniu dzieci ponownie zostały nagrodzone za poprawne rozwiązywanie zadań w programie Mega misja. Tym razem uczestnicy otrzymali gry edukacyjne, materiały plastyczne oraz audiobooki Dzieci najbardziej zafascynował zestaw do eksperymentów fluorescencyjnych, które przeprowadziłyby niemal od razu. Przed nami jeszcze wiele ciekawych przygód i wyzwań z Psotnikiem.
Joanna Stanisławiak
Pierwszy dzień wiosny
Tradycyjnie 21 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu „ Idzie Wiosna” przygotowanym przez Krystynę Klimczak. Wszystkie klasy na ten dzień przygotowały Marzanny (symbol zimy) by w uroczystym pochodzie ze śpiewem udać się nad okoliczny staw, a tam pożegnać zimę. Po spaleniu kukieł uczniowie klas starszych udali się do szkoły, natomiast dzieci z klas 0-III ruszyły do pobliskiego parku, aby poszukać upragnionej wiosny. Na swej drodze spotykały ukryte leśne zwierzęta (przebrani uczniowie klasy VII), które recytując wierszyki opowiadały o zwyczajach swojego życia. Po ciekawych poszukiwaniach w końcu udało się odnaleźć upragnioną Panią Wiosnę (uczennica Jessica Zalewska), która obdarowała dzieci słodyczami, zorganizowanymi przez Samorząd Uczniowski.
Tego dnia również obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, „Dzień kolorowej skarpetki”. W celu pokazania wsparcia, zrozumienia i solidarności z osobami mającymi Zespół Downa, uczniowie mieli założyć dwie niepasujące, kolorowe skarpetki, które symbolizują niepasujące do siebie chromosomy. Dzięki zaangażowaniu Pedagog i Samorządu Uczniowskiego , niemal wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Natomiast na korytarzu szkolnym podziwiać można piękne kolorowe skarpetki wykonane przez najmłodszych, również uczestniczących w akcji uczniów z klas od 0 do III.
Joanna Stanisławiak, Maria Raciniewska
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznegow okresie wakacji 2019 roku organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzeci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.
W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będą mogły skorzystać dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruch, urodzone w latach 2004-2012. Turnus rehabilitacyjny ze schorzeniami ukłdu oddechowego zostanie zorganizowany w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Świnoujściu. Dzieci ze schorzeniami układu ruchu będą rehabilitowane w Cemtrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu.
Szczegółowe informacje w załączeniu.
TURNUSY_REHABILITACUJNE_DLA_DZIECI_ROLNIKOW_UPRAWNIONYCH_DO_SWIADCZEN_KRUS.DOCX
Uczniowie w roli dziennikarza Mega misji
Przed nami kolejne wyzwanie w programie Mega misja. Tym razem uczennica klasy trzeciej wcieliła się w trudną rolę dziennikarza i przeprowadziła wywiad na temat przygód z Psotnikiem. A o to efekty ich pracy. Serdecznie zapraszamy do lektury reportaża.
Psotnikowy reportaż
- Dzień dobry Państwu.
- Dzień dobry.
- Znajdujemy się w Szkole Podstawowej w Wybczu. Dzisiaj organizujemy w szkole Mega misje. Nazywam się Oliwia i zapytam się moich koleżanek czego nauczył ich Psotnik. Od kiedy znacie Psotnika?
- Od października.
- Czego od tamtej pory nauczyliście się od Psotnika?
- Przede wszystkim tego, że nie można zdradzać swoich danych np. gdzie mieszkacie, czy jesteście bogaci, jakie jest Wasze nazwisko.
-To świetnie. A czy poznaliście już świat mediów?
- Tak poznaliśmy.
- Czego jeszcze dowiedzieliście się o bezpieczeństwie od Psotnika?
- Dowiedzieliśmy się, że mamy się pytać rodziców czy możemy korzystać z Internetu, bo np. jak założymy jakąś grę i np. ściągniemy wirusa, a ona będzie płatna to będziemy musieli uważać.
- Czy Psotnik powiedział jakie mamy prawa ?
- Tak powiedział. Mamy prawo do opieki medycznej, do imienia i nazwiska. Mamy prawo do zabawy, do uczenia, do jedzenia i picia, do czytania.
- Czy to prawda, że Psotnik nauczył Was obsługi sprzętów?
- Tak nauczył jak korzystać z Internetu, tabletu i laptopa.
- Jak to możliwe, że Psotnik Was tyle nauczył ?
- Nauczył nas, bo długo się z nim uczymy i długo poznawaliśmy świat.
- A jaka zabawa z Psotnikiem najbardziej Wam się podobała?
- Najbardziej ta o pingwinie jak szukaliśmy, bo pingwinek dostał tablet na urodziny i się bardzo cieszył, i zobaczył, że ktoś do niego pisze i jak miał jakiś kłopot to poszedł do rodziców żeby mu pomogli.
- Dziękuję Wam bardzo za rozmowę. Do zobaczenia na następnej misji.
- Do zobaczenia.
Uczennice klasy III
Rekrutacja 2019/2020
REKRUTACJA DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYBCZU
NA ROK SZKOLNY 2019/2020
W dniach od 7 lutego do 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu odbędą się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2019/2020 z obwodu Szkoły Podstawowej w Wybczu, sołectwa: Wybcz, Wybczyk, Dębiny.
Do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane dzieci 6-letnie z rocznika 2013
Do klasy I będą przyjmowane:
- dzieci 7-letnie z rocznika 2012
- dzieci 6-letnie z rocznika 2013 na wniosek rodziców, o ile korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 .
Szczegółowe informacje dot. zapisów pod nr tel. 56 678 86 90
Wnioski do pobrania
wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_publicznego(1).pdf
wniosek_o_przyjecie_do_klasy_1(1).pdf
Wyjazd do kina
W ubiegłą sobotę, tj. 16.02.2019 r., uczniowie klasy piątej wybrali się do kina Cinema City w Toruniu. Obejrzeliśmy przepiękny film pt.: „Mia i Biały Lew”. Odwiedzając Toruń, skorzystaliśmy z dóbr kulturowych w formie krótkiego spaceru po mieście, które jest sercem naszego powiatu. Spacer rozpoczęliśmy wędrówką w kierunku Starówki mijając po drodze Teatr im Wiliama Horzycy. Ku uciesze opiekunów grupy, dzieci od razu rozpoznały to miejsce. Następnie udaliśmy się pod piękny późnogotycki Ratusz, obok którego stoi pomnik Mikołaja Kopernika. Ze sprzyjającą aurą pogodową ruszyliśmy dalej, by obejrzeć z zewnątrz Bazylikę Katedralną Świętych Janów, gdzie ponad 500 lat temu został ochrzczony Mikołaj Kopernik. Podczas spaceru podziwialiśmy także bardzo dobrze zachowane fragmenty miejskich murów obronnych , które zaprowadziły nas do najsłynniejszego obiektu obronnego Torunia – Krzywej Wieży. Po przejściu na drugą stronę murów miejskich udaliśmy się na przechadzkę Bulwarami nadwiślańskimi ciągnącymi się wzdłuż Wisły. Stamtąd podziwialiśmy także m.in. most drogowy wybudowany w 1909 r. pod Kwidzynem. Podczas przemarszu w kierunku dworca autobusowego podziwialiśmy pomiędzy gotyckimi budowlami misternie zdobione, barokowe, klasycystyczne i secesyjne kamienice.
Nagroda z MegaMisji
W piątek tj. 15.02 dzieci rozpakowały kolejną nagrodę przyznaną w ramach programu Mega Misja. W paczce otrzymaliśmy różnorodne gry oraz książki. Dzieci najbardziej ucieszyły z gry Dobble oraz Kto to zrobił? Natomiast wśród książek znalazły się takie pozycje jak: 'Fisiowanie" Barbary Stenki, "Hebanowe serce" Renaty Piątkowskiej czy "Dzień czekolady' Anny Onichimowskiej i wiele innych, z którymi będzie można się zapoznać w świetlicy szkolnej.
Joanna Stanisławiak
Archiwum Aktualności